FAKULTY DOUČUJÍ

Hledáme doučující, ale také školy, které by doučující využily. Děkujeme za jakékoliv sdílení a nábor zájemců po doučování i doučujících.

Mnoho žáků zůstalo během období distanční výuky bez individualizované podpory. Nyní jim mohou pomoci studenti vysokých škol či vyšších odborných škol formou doučování v předmětech, ve kterých to nejvíce potřebují. Doučování žáků studenty může probíhat individuálně či skupinově a on-line či osobně. Nově jsme připravili také doučování pro ukrajinské žáky, žáky cizince, kteří se učí český jazyk.

Do aktivity jsou zapojeni studenti všech tuzemských pedagogických fakult, kteří mohou doučovat vaše žáky v rámci své pedagogické praxe, ale i studenti dalších vybraných oborů vysokých škol. Někteří studenti doučují zdarma buď v rámci praxe (dostávají zápočet), s většinou studentů je možnost sjednat DPP/DPČ a za jejich práci jim vyplatit odměnu např. z prostředků Národního plánu obnovy.

Máte zájem o doučování vašich žáků ať už v důsledku dlouhé doby trvání distanční výuky nebo doučování českého jazyka či jiných předmětů pro nové ukrajinské žáky?

Pokud máte zájem o zprostředkování studentů pro doučování, přečtete si prosím informace pro školy a poté vyplňte prosím údaje níže uvedené. Budeme Vás kontaktovat!

Počty doučujících ani počty potřebných škol není možné odhadnout, pomoc proto bohužel nemůžeme plně garantovat.

Jste student/ka VŠ/VOŠ a chcete doučovat žáky ZŠ a/nebo nové žáky z Ukrajiny?

Podívejte se na informace pro studenty VŠ/VOŠ.
Pro doučování češtiny jako druhého jazyka najdete spoustu praktických informací v článku Čeština jako druhý jazyk...

Jste rodič a domníváte se, že vaše dítě potřebuje doučování?

Domluvte se s učitelem vašeho dítěte, aby poptávku po doučování zaregistroval. Počítá se s tím, že učitel vašeho dítěte komunikuje s doučujícím, aby podpora učitele a doučujícího byla v souladu.

V případě potřeby nás kontaktujte na doucovani@npi.cz nebo na 778 545 362.

Zadáním IČO školy, můžete nechat automaticky doplnit hodnoty v levém sloupci

Nevíte si rady nebo se chcete na něco zeptat? Kontaktujte nás

E-mail: doucovani@npi.cz
Telefon: 778 545 362